IBN CNN Logo Network18 Logo

West bengal State Assembly Elections 2011 Candidate List

Candidate Name Party Name Constituency LEADTRAIL
Md. Hafijul Iqbal IND Karandighi LOST
Kazi Safikur Rahaman IND Ketugram LOST
Sk. Ajad Ali sekh PDCI Mahishadal LOST
Mehedi Masud Sekh PDCI Nandigram LOST
Sanjib Kumar Narjinari IND Kumargram LOST
Hira Charan Narjinari IND Kumargram LOST
Paban Kumar Lakra AITC Kalchini LOST
Bagrai Marandi BSP Kalchini LOST
Binay Bhusan Kerketta RSP Kalchini LOST
Nabin Prakash Kerketta RDP Kalchini LOST
Sandip Ekka JMM Kalchini LOST
Wilson Champramary IND Kalchini WON
Kshiti Goswami RSP Alipurduars LOST
Debaprasad Roy (Mithu) INC Alipurduars WON
Mantu Barman BSP Alipurduars LOST
Manik Chandra Saha BJP Alipurduars LOST
Abhijit Roy SUCI(C) Alipurduars LOST
Chanchal Kumar Das CPI(ML)(L) Alipurduars LOST
Bishwanath Gop RDP Alipurduars LOST
Manohar Bhagat JMM Alipurduars LOST
Parimal Roy IND Alipurduars LOST
Sanjit Das IND Alipurduars LOST
Santosh Kumar Balo IND Alipurduars LOST
Anil Adhikari AITC Falakata WON
Rabindra Nath Barman CPM Falakata LOST
Hemanta Kumar Ray BJP Falakata LOST
Ashok Kumar Roybir SWJP Falakata LOST
Paritosh Ch. Roy IND Falakata LOST
Atul Suba INC Madarihat LOST
Kumari Kujur RSP Madarihat WON
Manoj Tigga BJP Madarihat LOST
Jerome Lakra JMM Madarihat LOST
Samir Beck RDP Madarihat LOST
Ramesh Oraon IND Madarihat LOST
Subhas Chandra Roy SWJP Dhupguri LOST
Mamata Roy CPM Dhupguri WON
Mina Barman AITC Dhupguri LOST
Rai Charan Siddhya BSP Dhupguri LOST
Amar Chan Sarkar BJP Dhupguri LOST
Mitali Roy IND Dhupguri LOST
Ananta Deb Adhikari RSP Maynaguri WON
Haripada Ray Lashkar CPI(ML)(L) Maynaguri LOST
Bibhas Chandra Paul BJP Maynaguri LOST
Santi Kumar Sarkar BSP Maynaguri LOST
Bharani Roy IND Maynaguri LOST
Juthika Roy Basunia AITC Maynaguri LOST
Dinesh Sinha IND Maynaguri LOST
Gobinda Chandra Roy AIFB Jalpaiguri LOST
Abul Hossain MUL Beldanga LOST
Mosah Gulashunnaher Banu JD(U) Beldanga LOST
Tarit Kumar Brahmachari RSP Baharampur LOST
Debasis Sarkar BJP Baharampur LOST
Manoj Chakraborty INC Baharampur WON
Tayedul Islam SDPI Baharampur LOST
Sujit Kumar Das IPFB Baharampur LOST
Sunil Kumar Mandal JD(U) Baharampur LOST
Debjani Saha IND Baharampur LOST
Insar Ali Biswas CPM Hariharpara WON
Niamot Sheikh AITC Hariharpara LOST
Bishnu Charan Sikdar BJP Hariharpara LOST
Masudul Islam SDPI Hariharpara LOST
Sattar Sekh MUL Hariharpara LOST
Alamgir Mir IND Hariharpara LOST
Sufal Halder IND Hariharpara LOST
Abu Taher Khan INC Naoda WON
Jayanta Kumar Biswas RSP Naoda LOST
Biplab Mondal BJP Naoda LOST
Bhagbat Das BSP Naoda LOST
Islam Malitya SDPI Naoda LOST
Kashinath Dutta JD(U) Naoda LOST
Jayanta Ghosh IND Naoda LOST
Anisur Rahaman CPM Domkal WON
Soumik Hossain INC Domkal LOST
Maulana Siddiqullah Chowdhury PDCI Domkal LOST
Santosh Mondal BJP Domkal LOST
Baijid Hossain SUCI(C) Domkal LOST
Subodh Kumar Halder BSP Domkal LOST
Md. Salauddin MUL Domkal LOST
Dipesh Sarkar IND Domkal LOST
Apurba Sarkar IND Domkal LOST
Abdur Razzak Mondal CPM Jalangi WON
Idris Ali AITC Jalangi LOST
Naba Kumar Sarkar BJP Jalangi LOST
Manindranath Sarkar BSP Jalangi LOST
Abdul Haque Mondal MUL Jalangi LOST
Jogesh Chandra Sarkar AMB Jalangi LOST
Sirajul Shah JD(U) Jalangi LOST
Samsuzzoha Biswas IND Jalangi LOST
Hasim Biswas IND Jalangi LOST
Indrajit Mondal BJP Karimpur LOST
Dr. Ramendra Nath Sarkar AITC Karimpur LOST
Samarendranath Ghosh CPM Karimpur WON
Jaydeb Purkait CPM Canning Paschim LOST
Shyamal Mondal AITC Canning Paschim WON
Manojit Mondal BJP Canning Paschim LOST
Ajit Kumar Majumdar BSP Canning Paschim LOST
Abdur Razzak Molla CPM Canning Purba WON
Mahim Chandra Sardar BSP Canning Purba LOST
Ibrahim Molya INC Canning Purba LOST
Eahia Akhand SUCI(C) Canning Purba LOST
Ghanashyam Mondal BJP Canning Purba LOST
Anisur Rahaman SDPI Canning Purba LOST
Kanak Kanti Paria CPM Baruipur Paschim LOST
Anich Gazi IND Baruipur Paschim LOST
Biman Banerjee AITC Baruipur Paschim WON
Md. Taher Ali Sekh PDCI(IND) Baruipur Paschim LOST
Ajit Mandal BSP Baruipur Paschim LOST
Mukul Mondal IND Baruipur Paschim LOST
Raneswar Das BJP Baruipur Paschim LOST
Taranga Mondal PDCI Magrahat Purba LOST
Chandan Saha CPM Magrahat Purba LOST
Namita Saha AITC Magrahat Purba WON
Ratan Kumar Sardar BJP Magrahat Purba LOST
Namita Mistri IND Magrahat Purba LOST
Alok Kumar Haldar IJP Magrahat Purba LOST
Swapan Mondal IND Magrahat Purba LOST
Anuradha Putatundu PDS Magrahat Paschim LOST
Dr.Abul Hasnat CPM Magrahat Paschim LOST
Subhash Mondal BJP Magrahat Paschim LOST
Giasuddin Molla AITC Magrahat Paschim WON
Saibal Mondal IND Magrahat Paschim LOST
Amarendra Nath Mondal BSP Magrahat Paschim LOST
Jakir Hossain Sk IND Magrahat Paschim LOST
Sarabindu Halder IND Magrahat Paschim LOST
Mousumi Maitra PDS Diamond Harbour LOST
Subhra Sau CPM Diamond Harbour LOST
Md. Shamsut Touhid Purkait IUC Diamond Harbour LOST
Krishna Baidya BJP Diamond Harbour LOST
Dipak Kumar Halder AITC Diamond Harbour WON
Ardhendu Sekhar Bindu CPM Falta LOST
Tamonash Ghosh AITC Falta WON
Chittaranjan Malik BSP Falta LOST
Ajit Kumar Haldar BJP Falta LOST
Gautam Dalui IND Falta LOST
Sunil Chandra Roy IND Mekliganj LOST
Pramila Roy SUCI(C) Mekliganj LOST
Paresh Ch. Adhikary AIFB Mekliganj WON
Subhash Barman BJP Mekliganj LOST
Jayanta Kumar Ray INC Mekliganj LOST
Ratan Barman AMB Mekliganj LOST
Purnendu Ray IND Mekliganj LOST
Jyotish Ray BSP Mekliganj LOST
Tilak Chand Barman BSP Mathabhanga LOST
Binay Krishna Barman AITC Mathabhanga WON
Sushil Barman BJP Mathabhanga LOST
Ananta Roy CPM Mathabhanga LOST
Mantu Barman IND Mathabhanga LOST
Hare Krishna Sarkar RPI Mathabhanga LOST
Nirmal Kumar Roy IND Coochbehar Uttar LOST
Nagendra Nath Roy AIFB Coochbehar Uttar WON
Malati Rava (Ray) BJP Coochbehar Uttar LOST
Kulen Das IND Coochbehar Uttar LOST
Prasenjit Barman AITC Coochbehar Uttar LOST
Ratan Barman RPI Coochbehar Uttar LOST
Akshay Thakur AIFB Coochbehar Dakshin WON
Abdul Jalil Ahmed AITC Coochbehar Dakshin LOST
Gayetri Kar BJP Coochbehar Dakshin LOST
Chanchal Sarkar PDCI Coochbehar Dakshin LOST
Krishna Kanta Barman IND Coochbehar Dakshin LOST
Prahlad Chandra Datta IND Coochbehar Dakshin LOST
Shyamal Chandra Barman IND Coochbehar Dakshin LOST
Sanat Sen IND Coochbehar Dakshin LOST
Dwijendra Nath Barman IND Sitalkuchi LOST
Goutam Barman BSP Sitalkuchi LOST
Bhabendra Nath Barman BJP Sitalkuchi LOST
Biswanath Pramanik CPM Sitalkuchi LOST
Subodh Barman AMB Sitalkuchi LOST
Hiten Barman AITC Sitalkuchi WON
Subal Barman JMM Sitalkuchi LOST
Keshab Chandra Ray INC Sitai WON
Dipak Kumar Roy AIFB Sitai LOST
Brajo Gobinda Barman BJP Sitai LOST
Anil Chandra Barman Roy SUCI(C) Sitai LOST
Goutam Barman IND Sitai LOST
Tapas Barman IND Sitai LOST
Bhajan Biswas IND Sitai LOST
Amiya Kumar Sarkar NCP Dinhata LOST
Udayan Guha AIFB Dinhata WON
Niranjan Barman BSP Dinhata LOST
Sudhangshu Kumar Roy BJP Dinhata LOST
Narayan Barman JD(U) Dinhata LOST
Mayamana Khatun IPFB Dinhata LOST
Goutam Barman IND Dinhata LOST
Chayan Roy IND Dinhata LOST
Dr. Md. Fazle Haque IND Dinhata LOST
Utpal Deb BJP Natabari LOST
Tamser Ali CPM Natabari LOST
Rabindra Nath Ghosh AITC Natabari WON
Girindra Nath Barman RPI Natabari LOST
Prodyut Kumar Dey IND Natabari LOST
Siddik Uddin Bepari IND Natabari LOST
Arghya Roy Pradhan AITC Tufanganj WON
Dhanonjoy Rava CPM Tufanganj LOST
Bimal Kumar Sarkar BJP Tufanganj LOST
Ganesh Dakua IND Tufanganj LOST
Siben Barman IND Tufanganj LOST
Eliash Narjinary BSP Kumargram LOST
Joachim Baxla AITC Kumargram LOST
Dasrath Tirkey RSP Kumargram WON
Hopna Soren BJP Kumargram LOST
Vinay Kumar Minj JMM Kumargram LOST
Sushila Lakra RDP Kumargram LOST
Khulu Saren IND Kumargram LOST
Haribhakta Sardar SUCI(C) Jalpaiguri LOST
Sukh Bilas Barma INC Jalpaiguri WON
Mahadeb Chandra Das AMB Jalpaiguri LOST
Jiban Krishna Majumder BSP Jalpaiguri LOST
Laxmi Kanta Roy IND Jalpaiguri LOST
Sisir Kanti Mondal BJP Jalpaiguri LOST
Amulya Kumar Roy CPM Rajganj LOST
Khageswar Roy AITC Rajganj WON
Paresh Chandra Roy JMM Rajganj LOST
Santi Kishore Barari BSP Rajganj LOST
Supen Roy BJP Rajganj LOST
Dilip Singh CPM Dabgram-Phulbari LOST
Sanjiban Sarkar BSP Dabgram-Phulbari LOST
Bapan Ghosh AMB Dabgram-Phulbari LOST
Goutam Deb AITC Dabgram-Phulbari WON
Dulal Kanti Das BJP Dabgram-Phulbari LOST
Nitu Jai @ Pritam IND Dabgram-Phulbari LOST
Subahs Biswas IND Dabgram-Phulbari LOST
Shambhu Nath Roy IPFB Dabgram-Phulbari LOST
Shyamal Chakraborty JD(U) Dabgram-Phulbari LOST
Anjali Malo BSP Mal LOST
Baliram Ekka BJP Mal LOST
Bulu Chik Baraik CPM Mal WON
Hiramoni Oraon INC Mal LOST
Ganga Beck JMM Mal LOST
Shibani Oraon IND Mal LOST
Joseph Munda INC Nagrakata WON
Sukhmoith (Piting) Oraon CPM Nagrakata LOST
William Minj JMM Nagrakata LOST
Rajesh Lakra IND Nagrakata LOST
Bikram Chhetri CPI Kalimpong LOST
Shanti Kumar Sharma INC Kalimpong LOST
Tribhuwan Rai ABGL Kalimpong LOST
Prakash Dahal GNLF Kalimpong LOST
Dr. Harka Bahadur Chettri GJM Kalimpong WON
K. B. Wattar CPM Darjeeling LOST
Nahakul Chandra Chhetri INC Darjeeling LOST
Trilok Kumar Dewan GJM Darjeeling WON
Bharati Tamang ABGL Darjeeling LOST
Bim Subba GNLF Darjeeling LOST
Chhabi Chandra Rai INC Kurseong LOST
Deepa Chettri CPM Kurseong LOST
Pemu Chhetri GNLF Kurseong LOST
Rohit Sharma GJM Kurseong WON
Shiva Kumar Pradhan ABGL Kurseong LOST
Bhupendra Lepcha IND Kurseong LOST
Asim Sarkar BJP Matigara-Naxalbari LOST
Jharen Roy CPM Matigara-Naxalbari LOST
Sankar Malakar INC Matigara-Naxalbari WON
Atul Chandra Roy KPP Matigara-Naxalbari LOST
Dipu Haldar IND Matigara-Naxalbari LOST
Arun Prasad Sarker BJP Siliguri LOST
Asok Narayan Bhattacharya CPM Siliguri LOST
Rudra Nath Bhattacharya AITC Siliguri WON
Shankar Das BSP Siliguri LOST
Adhir Singha JD(U) Siliguri LOST
Khushi Ranjan Mondal AMB Siliguri LOST
Hiralal Paswan LJP Siliguri LOST
Hardwar Singh IND Siliguri LOST
Chhotan Kisku CPM Phansidewa LOST
Dila Saibo BJP Phansidewa LOST
Sunil Chandra Tirkey INC Phansidewa WON
Kandra Murmu CPI(ML)(L) Phansidewa LOST
Junas Kerketta RDP Phansidewa LOST
Bhola Tirki SUCI(C) Phansidewa LOST
Ram Ganesh Baraik IND Phansidewa LOST
Sudhir Tirki IND Phansidewa LOST
Helarius Ekka IND Phansidewa LOST
Ashim Chandra Barman BJP Chopra LOST
Anwarul Haque CPM Chopra LOST
Joydeb Biswas BSP Chopra LOST
Sekh Jalaludin AITC Chopra LOST
Ruhidas Urao IND Chopra LOST
Safiya Khatun IND Chopra LOST
Hamidul Rahaman IND Chopra WON
Abdul Karim Chowdhary AITC Islampur WON
Umar Ali BSP Islampur LOST
Nepal Dutta BJP Islampur LOST
Sayeda Farhat Afroz CPM Islampur LOST
Kanaia Lal Agarwal IND Islampur LOST
Md. Nadeem Akhter IND Islampur LOST
Kamaruzzama BSP Goalpokhar LOST
Md. Ghulam Rabbani INC Goalpokhar WON
Shaukat Ali BJP Goalpokhar LOST
Safiur Rahaman AIFB Goalpokhar LOST
Dulal Rajbanshi SUCI(C) Goalpokhar LOST
Niva Sarkar (Das) IND Goalpokhar LOST
Ali Imran Ramz AIFB Chakulia WON
Kalipada Ghosh BJP Chakulia LOST
Goutam Chandra Paul BSP Chakulia LOST
Serajul Islam INC Chakulia LOST
Durga Hemram JDP Chakulia LOST
Raj Kumar Jain IND Chakulia LOST
Gokul Behari Roy AIFB Karandighi WON
Muktar Ahamed SUCI(C) Karandighi LOST
Arshad Alam BJP Karandighi LOST
Benoy Kumar Das IND Karandighi LOST
Subhas Goswami INC Karandighi LOST
Bablu Soren IND Karandighi LOST
Hem Ranjan Mandal JD(U) Karandighi LOST
Purna Chandra Sinha IND Karandighi LOST
Nirod Bandhu Biswas BSP Karandighi LOST
Dinesh Chandra Singha IND Karandighi LOST
Uttam Barman IND Hemtabad LOST
Khagendra Nath Sinha CPM Hemtabad WON
Chitta Ranjan Ray IND Hemtabad LOST
Shekhar Chandra Roy AITC Hemtabad LOST
Bhanuram Barman BJP Hemtabad LOST
Mohanta Barman RPI (A) Hemtabad LOST
Mamata Bala Adhikary IND Hemtabad LOST
Pabitra Kumar Biswas BSP Hemtabad LOST
Kanu Roy IND Kaliaganj LOST
Nani Gopal Roy CPM Kaliaganj LOST
Jagadish Rajbhar CPI(ML)(L) Kaliaganj LOST
Pramatha Nath Roy INC Kaliaganj WON
Hriday Chandra Sarkar IND Kaliaganj LOST
Bhupati Roy BJP Kaliaganj LOST
Sunil Barman IND Kaliaganj LOST
Rabindra Nath Barman IND Kaliaganj LOST
Basudeb Deb Sharma BSP Kaliaganj LOST
Sushila Barman IND Kaliaganj LOST
Himangshu Roy IND Kaliaganj LOST
Kiranmoy Nanda SP Raiganj LOST
Sanatan Dutta SUCI(C) Raiganj LOST
Sachindra Nath Das BJP Raiganj LOST
Mohit Sengupta INC Raiganj WON
Anindya Ganguly IPFB Raiganj LOST
Swapan Kumar Das BSP Raiganj LOST
Manjit Mondal IND Raiganj LOST
Srikumar Mukherjee CPI Itahar LOST
Amal Acharjee AITC Itahar WON
Suman Kumar Acharjee BJP Itahar LOST
Suleman Hafiji CPI(ML)(L) Itahar LOST
Md. Rabbul Boksh IND Itahar LOST
Manik Chandra Sarkar IND Itahar LOST
Abdur Razzaque IPFB Itahar LOST
Hopna Murmu JDP Itahar LOST
Narmada Chandra Roy RSP Kushmandi WON
Parthasarathi Sarkar INC Kushmandi LOST
Prasanta Mandal BSP Kushmandi LOST
Ranjit Kr. Roy BJP Kushmandi LOST
Subesh Sarkar CPI(ML)(L) Kushmandi LOST
Gouranga Barman IND Kushmandi LOST
Raghunath Sarkar IND Kushmandi LOST
Sanjib Chandra Roy BJP Kumarganj LOST
Mafuja Khatun CPM Kumarganj LOST
Abdullah Shaikh PDCI Kumarganj LOST
Ranendra Nath Mali BSP Kumarganj LOST
Mahamuda Begam AITC Kumarganj WON
Khajer Mondal IND Kumarganj LOST
Ranjan Kumar Mondal BJP Balurghat LOST
Biswanath Choudhury RSP Balurghat LOST
Shankar Chakraborty AITC Balurghat WON
Nripen Hasda BSP Balurghat LOST
Keshab Ray IND Balurghat LOST
Bachchu Hansda AITC Tapan WON
Colombas Tirki BJP Tapan LOST
Nitai Kisku BSP Tapan LOST
Khara Soren RSP Tapan LOST
Rayman Kisku CPI(ML)(L) Tapan LOST
Bajal Soren JMM Tapan LOST
Ukil Kujur IND Tapan LOST
Sobindra Nath Mahata IND Tapan LOST
Sukla Bhuimali IND Gangarampur LOST
Satyendra Nath Roy AITC Gangarampur WON
Dipankar Roy BJP Gangarampur LOST
Nandalal Hazra CPM Gangarampur LOST
Shreepada Barman IND Gangarampur LOST
Uttam Kumar Barman BSP Gangarampur LOST
Akshay Sarkar IND Gangarampur LOST
Kanak Sarkar IND Gangarampur LOST
Susen Barman IND Gangarampur LOST
Kamal Hemram BSP Harirampur LOST
Narayan Biswas CPM Harirampur LOST
Phani Bhushan Mahato BJP Harirampur LOST
Biplab Mitra AITC Harirampur WON
Bratasubhra Saha IND Harirampur LOST
Santosh Sarkar IND Harirampur LOST
Sanu Soren IND Harirampur LOST
Sahajahan Badsha IND Harirampur LOST
Krishna Chandra Munda BJP Habibpur LOST
Khagen Murmu CPM Habibpur WON
Mohan Tudu AITC Habibpur LOST
Jageswar Hembram BSP Habibpur LOST
Amin Tudu IND Habibpur LOST
Kamal Chandra Sarkar BSP Gazole LOST
Gobinda Mandal CPM Gazole LOST
Prafulla Chandra Sarkar BJP Gazole LOST
Sushil Chandra Ray INC Gazole WON
Gautam Sarkar SUCI(C) Gazole LOST
Manabendra Roy CPI(ML)(L) Gazole LOST
Partha Biswas IND Gazole LOST
Pradip Kumar Sarkar IND Gazole LOST
Anjuman Ara Begam CPM Chanchal LOST
Asif Mehbub INC Chanchal WON
Dally Choudhury Roy BSP Chanchal LOST
Sital Prasad Chakraborty BJP Chanchal LOST
Abdul Khaleque IND Chanchal LOST
Jayanta Kumar Sinha IND Chanchal LOST
Alam Mostaque INC Harischandrapur LOST
Efrajul Hoque BSP Harischandrapur LOST
Tajmul Hossain AIFB Harischandrapur WON
Rina Saha BJP Harischandrapur LOST
Gouri Sankar Kedia IND Harischandrapur LOST
Monowara Begam IND Harischandrapur LOST
Abdur Rahim Boxi RSP Malatipur WON
Gautam Chakraborty AITC Malatipur LOST
Tahida Khatun BSP Malatipur LOST
Harendra Nath Paul BJP Malatipur LOST
Abdul Khaleque IND Malatipur LOST
Al-Beruni IND Malatipur LOST
Agorwalla Dilip BJP Ratua LOST
Sailen Sarkar CPM Ratua LOST
Samar Mukherjee INC Ratua WON
Ashoke Kumar Saha IND Ratua LOST
Ataur IND Ratua LOST
Imdadul Hoque IND Ratua LOST
Chanchala Karmakar BSP Manikchak LOST
Dipankar Panday BJP Manikchak LOST
Ratna Bhattacharya CPM Manikchak LOST
Sabitri Mitra AITC Manikchak WON
Lutpha Khatun IPFB Manikchak LOST
Kusum Roy BJP Maldaha LOST
Bhupendra Nath Halder(Arjun) INC Maldaha WON
Rahul Ranjan Das CPM Maldaha LOST
Haridas Karmakar BSP Maldaha LOST
Debashis Sakar IND Maldaha LOST
Niren Rajbanshi IND Maldaha LOST
Krishnendu Narayan Choudhury INC English Bazar WON
Gobinda Chandra Mandal BJP English Bazar LOST
Nitish Kumar Mandal BSP English Bazar LOST
Samar Roy CPM English Bazar LOST
Uma Das IND English Bazar LOST
Satish Rajbanshi IND English Bazar LOST
Naimuddin Sheikh CPM Mothabari LOST
Nandan Kumar Ghosh BJP Mothabari LOST
Firoj Akhtar BSP Mothabari LOST
Sabina Yeasmin INC Mothabari WON
Md. Faruque Hossain(Sahitya Ratna) PBRML Mothabari LOST
Rajab Ali CPI(ML)(L) Mothabari LOST
Shehnaz Quadery IND Mothabari LOST
Abu Nasar Khan Choudhury INC Sujapur WON
Abdur Rouf Ansari BSP Sujapur LOST
Tutul Saha BJP Sujapur LOST
Hazi Ketabuddin CPM Sujapur LOST
Md. Ezaruddin MUL Sujapur LOST
Isha Khan Choudhury INC Baisnabnagar WON
Biswanath Ghosh CPM Baisnabnagar LOST
Swadhin Kumar Sarkar BJP Baisnabnagar LOST
Manjur Alahi Munshi JD(U) Baisnabnagar LOST
Manirul IND Baisnabnagar LOST
Abdus Salam CPM Farakka LOST
Ghosh Hemanta BJP Farakka LOST
Mainul Haque INC Farakka WON
Satrughna Rabi Das BSP Farakka LOST
Baidul Hoque MUL Farakka LOST
Mahah Saijul Hoque SDPI Farakka LOST
Sofikul Islam IUC Farakka LOST
Sanu Seikh IND Farakka LOST
Jaydeb Goswami BSP Samserganj LOST
Touab Ali CPM Samserganj WON
Mousumi Begum INC Samserganj LOST
Sasthi Charan Ghosh BJP Samserganj LOST
Tipu Sultan SUCI(C) Samserganj LOST
Md. Affan Ali SDPI Samserganj LOST
Md. Umar Khaium IND Samserganj LOST
Seikh Samshul IND Samserganj LOST
Emani Biswas INC Suti WON
Jane Alam Mian RSP Suti LOST
Nilkanta Roy BJP Suti LOST
Sanjit Singha BSP Suti LOST
Mahammad Rakim Sekh SDPI Suti LOST
Samiruddin SUCI(C) Suti LOST
Badirul Islam IND Suti LOST
Anamitra Banerjee BJP Jangipur LOST
Purnima Bhattacharya CPM Jangipur LOST
Md. Sohrab INC Jangipur WON
Mirza Nashiruddin SUCI(C) Jangipur LOST
Akhruzzaman INC Raghunathganj WON
Abul Hasnat RSP Raghunathganj LOST
Sougata Singha Roy BJP Raghunathganj LOST
Jakir Hossain SDPI Raghunathganj LOST
Rabiul Alam SUCI(C) Raghunathganj LOST
Ismail Sekh CPM Sagardighi LOST
Bandopadhyay Dhananjoy BSP Sagardighi LOST
Shekharendu Das BJP Sagardighi LOST
Subrata Saha AITC Sagardighi WON
Badrul Sekh SDPI Sagardighi LOST
Aminul Islam IND Sagardighi LOST
Daud Mondal IND Sagardighi LOST
Naru Gopal Saha IND Sagardighi LOST
Amar Kumar Das BJP Lalgola LOST
Abu Hena INC Lalgola WON
Bharat Chandra Biswas BSP Lalgola LOST
Md Yean Ali CPM Lalgola LOST
Babar Ali SDPI Lalgola LOST
Mehebub Alam BJP Bhagabangola LOST
Sagir Hossain AITC Bhagabangola LOST
Kamal Pasha MUL Bhagabangola LOST
Chand Mohammad SP Bhagabangola WON
Seikh Ajfar Ali IJP Bhagabangola LOST
Alamgir Sayed IND Bhagabangola LOST
Islam Najrul IND Bhagabangola LOST
Gazi Rahman IND Bhagabangola LOST
Mst. Maksuda Begum AIFB Raninagar LOST
Dinesh Mondal BJP Raninagar LOST
Firoza Begam INC Raninagar WON
Md. Rejaul Haque MUL Raninagar LOST
Abul Aktar Sarkar SUCI(C) Raninagar LOST
Tapan Kumar Hore IPFB Raninagar LOST
Jalaluddin Mondal IND Raninagar LOST
Nurmohammed IND Raninagar LOST
Bivas Chakraborty AIFB Murshidabad LOST
Ranajit Kumar Das BJP Murshidabad LOST
Shaoni Singha Roy INC Murshidabad WON
Gulshenara Iva SUCI(C) Murshidabad LOST
Md Kasimuddin Shaikh PDS Murshidabad LOST
Das Shyamal Krishna IND Murshidabad LOST
Kanai Chandra Mondal CPM Nabagram WON
Dilip Haldar BJP Nabagram LOST
Probal Sarkar INC Nabagram LOST
Gurupada Das SDPI Nabagram LOST
Anil Mondal IND Nabagram LOST
Smritikana Sarkar IND Khargram LOST
Goutam Mondal CPM Khargram LOST
Harekrishna Konai BJP Khargram LOST
Ashis Marjit INC Khargram WON
Sadhan Kumar Marjit CPI(ML)(L) Khargram LOST
Dipak Mondal JD(U) Khargram LOST
Binoy Sarkar RSP Burwan LOST
Protima Rajak INC Burwan WON
Sukhen Kumar Bagdi BJP Burwan LOST
Ainal Haque CPI Kandi LOST
Dhananjoy Mondal BJP Kandi LOST
Apurba Sarkar INC Kandi WON
Amit Kumar Das BSP Kandi LOST
Manirul Islam CPI(ML)(L) Kandi LOST
Nazimul Islam JD(U) Kandi LOST
Sasti Konai IND Kandi LOST
Sahitya Pradip Sinha IND Kandi LOST
Majibur Rahaman Sheikh MUL Kandi LOST
Daliya Begum INC Bharatpur LOST
Saikh Id Mohammad RSP Bharatpur WON
Madhusudan Saha BJP Bharatpur LOST
Somnath Goswami IND Bharatpur LOST
Ranjit Konai IND Bharatpur LOST
Arabindu Biswas BJP Rejinagar LOST
Sirajul Islam Mondal RSP Rejinagar LOST
Humayun Kabir INC Rejinagar WON
Ful Chand Sk JD(U) Rejinagar LOST
Alok Ghosh BJP Beldanga LOST
Md. Refatullah RSP Beldanga LOST
Safiujjaman Seikh INC Beldanga WON
Swapan Kumar Biswas BSP Karimpur LOST
Abdulla Biswas PDCI Karimpur LOST
Rejaul Sekh MUL Karimpur LOST
Bikash Chandra Biswas IND Karimpur LOST
Rajib Sekh IND Karimpur LOST
Ashutosh Paul BJP Tehatta LOST
Gouri Sankar Dutta AITC Tehatta LOST
Tapan Bala BSP Tehatta LOST
Ranjit Kumar Mandal CPM Tehatta WON
Tapas Kumar Saha IND Tehatta LOST
Arjun Kumar Biswas BJP Palashipara LOST
Manik Bhattacharjee AITC Palashipara LOST
Rati Kanta Thakur BSP Palashipara LOST
S.M.Sadi CPM Palashipara WON
Jelhak Mahalder JD(U) Palashipara LOST
Shahjahan Mollick MUL Palashipara LOST
Nasiruddin Ahamed AITC Kaliganj WON
Mahadeb Ghosh BJP Kaliganj LOST
Sankar Sarkar RSP Kaliganj LOST
Sunil Chandra Mandal BSP Kaliganj LOST
Altaf Hossain Sk CPI(ML)(L) Kaliganj LOST
Nekchaddin Sk. JD(U) Kaliganj LOST
Sk. Akher Ali MUL Kaliganj LOST
Iman Mondal IND Kaliganj LOST
Sharifuddin Munshi IND Kaliganj LOST
Kallol Khan AITC Nakashipara WON
Gayatri Sardar CPM Nakashipara LOST
Bablu Das BSP Nakashipara LOST
Sushil Barman BJP Nakashipara LOST
Pradip Dutta Gupta CPI(ML)(L) Nakashipara LOST
Anil Barai IND Nakashipara LOST
Pankaj Sarkar IND Nakashipara LOST
Baidyanath Biswas BJP Chapra LOST
Rukbanur Rahman AITC Chapra WON
Shamsul Islam Mollah CPM Chapra LOST
Bijay Kumar Saha CPI(ML)(L) Chapra LOST
Soumen Mondal JD(U) Chapra LOST
Ramen Biswas BJP Krishnanagar Uttar LOST
Birendra Nath Mondal BSP Krishnanagar Uttar LOST
Abani Mohan Joardar AITC Krishnanagar Uttar WON
Subinay Ghosh CPM Krishnanagar Uttar LOST
Amal Tarafdar CPI(ML)(L) Krishnanagar Uttar LOST
Jagannath Guha IND Krishnanagar Uttar LOST
Pinki Agarwal BJP Nabadwip LOST
Pundarikakshya Saha AITC Nabadwip WON
Biswas Sumit CPM Nabadwip LOST
Parikshit Paul CPI(ML)(L) Nabadwip LOST
Ujjwal Biswas AITC Krishnanagar Dakshin WON
Biswas Rama CPM Krishnanagar Dakshin LOST
Mahadev Sarkar BJP Krishnanagar Dakshin LOST
Mukunda Lal Sarkar BSP Krishnanagar Dakshin LOST
Anchharul Hoque Bishwas CPI(ML)(L) Krishnanagar Dakshin LOST
Amal Majumder IND Krishnanagar Dakshin LOST
Ajoy Dey INC Santipur WON
Kanoj Biswas BJP Santipur LOST
Iyar Mallik RCPI(R) Santipur LOST
Partha Sarathi Chatterjee (Babu) AITC Ranaghat Uttar Paschim WON
Bhattacharya Mina CPM Ranaghat Uttar Paschim LOST
Megh Lal Karmaker BJP Ranaghat Uttar Paschim LOST
Sulata Ray(Pramanik) BSP Ranaghat Uttar Paschim LOST
Barun Biswas CPM Krishnaganj LOST
Bipul Chandra Sen BJP Krishnaganj LOST
Rajnath Sarkar BSP Krishnaganj LOST
Sushil Biswas AITC Krishnaganj WON
Biplab Kumar Golder NSBP Krishnaganj LOST
Nishith Roy IND Krishnaganj LOST
Archana Biswas CPM Ranaghat Uttar Purba LOST
Nanigopal Roy BSP Ranaghat Uttar Purba LOST
Basudeb Majumdar BJP Ranaghat Uttar Purba LOST
Samir Kumar Poddar AITC Ranaghat Uttar Purba WON
Anuva Sikder (Mallick) NSBP Ranaghat Uttar Purba LOST
Subhas Chandra Sarkar IND Ranaghat Uttar Purba LOST
Aloke Kumar Das CPM Ranaghat Dakshin LOST
Abir Ranjan Biswas AITC Ranaghat Dakshin WON
Prashanta Biswas BSP Ranaghat Dakshin LOST
Benoy Bhusan Roy BJP Ranaghat Dakshin LOST
Chaitanya Barai NSBP Ranaghat Dakshin LOST
Ashutosh Sarker BSP Chakdaha LOST
Naresh Chandra Chaki AITC Chakdaha WON
Biswajit Ghosh BJP Chakdaha LOST
Biswanath Gupta CPM Chakdaha LOST
Jyotsna Sarkar (Sikder) CPM Kalyani LOST
Dipali Bharati BJP Kalyani LOST
Pranita Roy BSP Kalyani LOST
Dr. Ramendra Nath Biswas AITC Kalyani WON
Mithu Podder PDS Kalyani LOST
Nilima Nag (Mallick) AITC Haringhata WON
Bidyut Mallick BSP Haringhata LOST
Binay Krishna Biswas BJP Haringhata LOST
Biswajit Paul CPM Haringhata LOST
Shyam Prasad Mondal PDS Haringhata LOST
Mrinal Kanti Sikdar AIFB Bagda LOST
Upendra Nath Biswas AITC Bagda WON
Arabinda Biswas BJP Bagda LOST
Pranita Mandal IND Bagda LOST
Chandan Mallick BSP Bagda LOST
Dhirendra Nath Mandal NSBP Bagda LOST
Gobinda Mondal NSBP Bangaon Uttar LOST
Biswajit Kumar Biswas CPM Bangaon Uttar LOST
Biswajit Das AITC Bangaon Uttar WON
Hari Chand Biswas BJP Bangaon Uttar LOST
Ganesh Chandra Biswas BSP Bangaon Uttar LOST
Pinaki Ranjan Bharati RMRPI Bangaon Uttar LOST
Anuj Baran Sarkar CPM Bangaon Dakshin LOST
Himangshu Biswas CPI(ML)(L) Bangaon Dakshin LOST
Arun Halder BJP Bangaon Dakshin LOST
Surajit Kumar Biswas AITC Bangaon Dakshin WON
Rabindra Nath Biswas BSP Bangaon Dakshin LOST
Manoj Kanti Biswas CPI Gaighata LOST
Manjul Krishna Thakur AITC Gaighata WON
Sukharanjan Bepari BJP Gaighata LOST
Mahendra Gain BSP Gaighata LOST
Suman Laha IND Gaighata LOST
Tikendrajit Bharati IND Gaighata LOST
Bina Mondal AITC Swarupnagar WON
Rakhal Halder BJP Swarupnagar LOST
Renuka Sarkar BSP Swarupnagar LOST
Siva Pada Das CPM Swarupnagar LOST
Sukriti Ranjan Biswas RPI (A) Swarupnagar LOST
Abdul Gaffar Quazi INC Baduria WON
Gopal Das BSP Baduria LOST
Md. Shelim Gain CPM Baduria LOST
Sukumar Dey BJP Baduria LOST
Nurul Amin Mondal SUCI(C) Baduria LOST
Alauddin Amed IND Baduria LOST
Kamalendu Bala BSP Habra LOST
Pranab Kumar Bhattacharyya CPM Habra LOST
Jyoti Priya Mallick AITC Habra WON
Satyen Roy IND Habra LOST
Utpal Kumar Paul BJP Habra LOST
Amar Krishna Mandal IND Habra LOST
Tarakeswar Hawlader BSP Ashoknagar LOST
Gopal Nandi BJP Ashoknagar LOST
Satyasebi Kar CPM Ashoknagar LOST
Jayasri Das CPI(ML)(L) Ashoknagar LOST
Dhiman Roy AITC Ashoknagar WON
Tapas Roy IND Ashoknagar LOST
Uttam Kumar Raha IND Ashoknagar LOST
Md Abdus Sattar CPM Amdanga LOST
Rafiqur Rahaman AITC Amdanga WON
Motiar Rahaman Biswas PDS Amdanga LOST
Dr. Asok Kumar Golder BSP Amdanga LOST
Joydev Ghosh BJP Amdanga LOST
Nirjharini Chakraborty CPM Bijpur LOST
Subhranshu Roy AITC Bijpur WON
Sarat Chandra Biswas BSP Bijpur LOST
Kamala Kant Chowdhury BJP Bijpur LOST
Ramen Mallick IND Bijpur LOST
Subrata Sengupta CPI(ML)(L) Naihati LOST
Ranjit Kundu CPM Naihati LOST
Partha Bhowmick AITC Naihati WON
Biswajit Sarkar BSP Naihati LOST
Biswajit Sur BJP Naihati LOST
Saumen Sarkar IND Naihati LOST
Ranajit Paul IND Naihati LOST
Nepaldeb Bhattacharyya CPM Bhatpara LOST
Arjun Singh AITC Bhatpara WON
Prodyot Kumar Chowdhury BJP Bhatpara LOST
Sushanto Barai BSP Bhatpara LOST
Manoj Kumar Chatterjee IND Bhatpara LOST
Gopal Rout IND Bhatpara LOST
Bimal Krishna Ray BSP Jagatdal LOST
Haripada Biswas AIFB Jagatdal LOST
Parash Dutta AITC Jagatdal WON
Dilip Mitra BJP Jagatdal LOST
Debasish Das IND Jagatdal LOST
Pronab Kumar De JD(U) Jagatdal LOST
Mukul Sarkar IND Jagatdal LOST
Krishna Chandra Sarkar BSP Noapara LOST
Kusadhwaj Ghosh CPM Noapara LOST
Manju Basu AITC Noapara WON
Swapan Halder BJP Noapara LOST
Tapas Sarkar BSP Barrackpur LOST
Madhusudan Samanta CPM Barrackpur LOST
Silbhadra Datta AITC Barrackpur WON
Umasankar Biswakarma CPI(ML)(L) Barrackpur LOST
Shambhu Nath Gupta BJP Barrackpur LOST
Shiva Shankar Gupta JD(U) Barrackpur LOST
Asim Kumar Dasgupta CPM Khardaha LOST
Amit Kumar Mitra AITC Khardaha WON
Anadi Kumar Biswas BJP Khardaha LOST
Sampa Biswas BSP Khardaha LOST
Jay Prakash Pandey PDS Khardaha LOST
Chandan Roy BJP Dum Dum Uttar LOST
Chandrima Bhattacharya AITC Dum Dum Uttar WON
Rekha Goswami CPM Dum Dum Uttar LOST
Naresh Chandra Barui BSP Dum Dum Uttar LOST
Nirmal Ghosh AITC Panihati WON
Ahibhusan Chakraborty CPM Panihati LOST
Kishor Kumar Shaw BJP Panihati LOST
Bhaskar Roy BSP Panihati LOST
Pranab Bhattacharya IND Panihati LOST
Nabendu Dasgupta CPI(ML)(L) Kamarhati LOST
Tarak Bhadra PDS Kamarhati LOST
Madan Mitra AITC Kamarhati WON
Manash Mukherjee CPM Kamarhati LOST
Shikha Sarkar BJP Kamarhati LOST
Sushanta Dey IND Kamarhati LOST
Tapas Roy AITC Baranagar WON
Sukumar Ghosh RSP Baranagar LOST
Bijay Sankar Agarwal BJP Baranagar LOST
Sovan Bhattacharya IND Baranagar LOST
Tushar Kanti Roy PDS Dum Dum LOST
Bratyabrata Basu AITC Dum Dum WON
Gautam Deb CPM Dum Dum LOST
Narendra Nath Ghosh BSP Dum Dum LOST
Anjana Chaturvedi BJP Dum Dum LOST
Debashis Banerjee IND Dum Dum LOST
Sri Tapash Chatterjee CPM Rajarhat New Town LOST
Md. Salim Makkar IUML Rajarhat New Town LOST
Sri Sabyasachi Dutta AITC Rajarhat New Town WON
Sri Priyalal Dutta BJP Rajarhat New Town LOST
Kasem Gaji IND Rajarhat New Town LOST
Sri Baudeb Naskar BSP Rajarhat New Town LOST
Sri Tapan Kumar Paul IND Rajarhat New Town LOST
Sri Himangsu Mallick IND Rajarhat New Town LOST
Sri Atin Kumar Roy IND Rajarhat New Town LOST
Sri Gopal Chakraborty IND Rajarhat New Town LOST
Ashoke Sarkar BJP Bidhannagar LOST
Palash Das CPM Bidhannagar LOST
Sujit Bose AITC Bidhannagar WON
Palash Biswas IND Bidhannagar LOST
Purnendu Basu AITC Rajarhat Gopalpur WON
Manoranjan Das BJP Rajarhat Gopalpur LOST
Rabindra Nath Mandal CPM Rajarhat Gopalpur LOST
Abhijit Maity IND Rajarhat Gopalpur LOST
Jahar Roy IND Rajarhat Gopalpur LOST
Purnendu Basu IND Rajarhat Gopalpur LOST
Sunil Kumar Paul IND Rajarhat Gopalpur LOST
Sri Ranjit Chaudhury AIFB Madhyamgram LOST
Sri Jaydeb Biswas BSP Madhyamgram LOST
Sri Rathin Ghosh AITC Madhyamgram WON
Sri Bijoy Banerjee BJP Madhyamgram LOST
Sanjib chattopadhaya AIFB Barasat LOST
Tapan Sarkar BSP Barasat LOST
Chiranjeet Chakrabarti AITC Barasat WON
Tuhin Kumar Mondal BJP Barasat LOST
Bablu Jana IND Barasat LOST
Ramtanay Bhattacharya SAP Barasat LOST
M Nuruzzaman AITC Deganga WON
Dr. Mortoza Hossain AIFB Deganga LOST
Roushan Ali BSP Deganga LOST
Kausar Ali Mullick PBRML Deganga LOST
Tarun Kanti Ghosh BJP Deganga LOST
Bhaskar Ghosh IND Deganga LOST
Abdul Ahed Molla IND Deganga LOST
Imtiaz Hossain CPM Haroa LOST
Julfikar @ Julficar Molla AITC Haroa WON
Waliur Rahman PDCI Haroa LOST
Subodh Kumar Chakraborty BJP Haroa LOST
Golam Faruque Mollah IND Haroa LOST
Dilip Bairagi BSP Haroa LOST
Usha Rani Mondal AITC Minakhan WON
Dilip Roy CPM Minakhan LOST
Bhabesh Patra BJP Minakhan LOST
Ajit Pramanik IND Minakhan LOST
Nirapada Sardar CPM Sandeshkhali WON
Srimati Padma Mahato AITC Sandeshkhali LOST
Sukumar Sardar BJP Sandeshkhali LOST
Anita Sardar JMM Sandeshkhali LOST
Swapan Kumar Sardar PDCI Sandeshkhali LOST
Nirendra Nath Sardar IND Sandeshkhali LOST
Madhu Sudan Mahata IND Sandeshkhali LOST
Harish Chandra Sardar IND Sandeshkhali LOST
Amitosh Kumar Mondal BSP Basirhat Dakshin LOST
Narayan Goswami AITC Basirhat Dakshin LOST
Narayan Mukherjee CPM Basirhat Dakshin WON
Hajarilal Sarkar BJP Basirhat Dakshin LOST
Hafijul Mistri MUL Basirhat Dakshin LOST
Asit Majumdar IND Basirhat Dakshin LOST
Prosanta Biswas BSP Basirhat Uttar LOST
Mostafa Bin Quasem CPM Basirhat Uttar WON
Sardar Amjad Ali AITC Basirhat Uttar LOST
Soumen Mandal BJP Basirhat Uttar LOST
Anwar Hossain Molla AIMF Basirhat Uttar LOST
Rafikul Mandal PDCI Basirhat Uttar LOST
Alipada Paik BSP Hingalganj LOST
Anandamay Mandal CPI Hingalganj LOST
Debes Mandal AITC Hingalganj WON
Rati Kanta Bauliya BJP Hingalganj LOST
Nirmal Kumar Biswas RJP Hingalganj LOST
Sunil Mandal PDCI Hingalganj LOST
Parimal Mistri IND Hingalganj LOST
Samarendra Nath Mandal RSP Gosaba LOST
Jayanta Naskar AITC Gosaba WON
Rathin Sarkar BSP Gosaba LOST
Sukumar Mondal BJP Gosaba LOST
Mukunda Kumar Das PDS Gosaba LOST
Subhas Naskar RSP Basanti WON
Arnab Roy INC Basanti LOST
Amal Kanti Ray BJP Basanti LOST
Samir Das PDCI Basanti LOST
Ramsankar Halder CPM Kultali WON
Khusilal Halder BSP Kultali LOST
Nilkantha Mondal BJP Kultali LOST
Joy Krishna Halder SUCI(C) Kultali LOST
Shaktinath Haldar IND Kultali LOST
Sujit Patwari INC Kultali LOST
Sanjoy Mondal IND Kultali LOST
Jajneswar Das CPM Patharpratima LOST
Samir Kumar Jana AITC Patharpratima WON
Mantu Ram Gayen BJP Patharpratima LOST
Alaudin Molla IND Patharpratima LOST
Nikhil Chandra Bera IND Patharpratima LOST
Milan Bhattacharyya CPM Kakdwip LOST
Manturam Pakhira AITC Kakdwip WON
Nirmal Kumar Das BJP Kakdwip LOST
Himanshu Sekhar Patra IND Kakdwip LOST
Nasir Baidya PDCI Kakdwip LOST
Bankim Chandra Hazra AITC Sagar WON
Milan Chandra Parua CPM Sagar LOST
Dilip Pramanik JD(U) Sagar LOST
Bimal Maity BJP Sagar LOST
Anup Das PDCI Sagar LOST
Dr. Gorachand Mondal IJP Sagar LOST
Sakuntala Paik CPM Kulpi LOST
Syed Sadrul Anam PDCI Kulpi LOST
Jogoranjan Halder AITC Kulpi WON
Dr. Arup Kumar Halder BSP Kulpi LOST
Bidhan Naskar IND Kulpi LOST
Swapan Halder BJP Kulpi LOST
Kanti Bhusan Gangopadhyay CPM Raidighi LOST
Debasree Roy AITC Raidighi WON
Dwijendranath Haldar BJP Raidighi LOST
Debasree Kayal IND Raidighi LOST
Ajoy Das IND Raidighi LOST
Dulal Chand Ghorami BSP Raidighi LOST
Bappa Das PDS Mandirbazar LOST
Sarat Chandra Halder CPM Mandirbazar LOST
Jaydeb Haldar AITC Mandirbazar WON
Pranab Kumar Paik PDCI Mandirbazar LOST
Soumen Saradar BSP Mandirbazar LOST
Goutam Naskar BJP Mandirbazar LOST
Shyamali Halder CPM Jaynagar LOST
Utpal Kumar Mandal BJP Jaynagar LOST
Sanjoy Kumar Roy PDCI Jaynagar LOST
Tarun Kanti Naskar SUCI(C) Jaynagar WON
Sanatan Halder IND Jaynagar LOST
Manoranjan Halder INC Jaynagar LOST
Rupa Haldar IND Jaynagar LOST
Bimal Mistry CPM Baruipur Purba LOST
Rabindranath Mistri PDS Baruipur Purba LOST
Nirmal Chandra Mandal AITC Baruipur Purba WON
Tapas Naskar BJP Baruipur Purba LOST
Sukumar Mandal BSP Baruipur Purba LOST
Shibdas Naskar IND Baruipur Purba LOST
Pramod Maldal IND Baruipur Purba LOST
Barun Kumar Naskar CPM Satgachhia LOST
Sonali Guha (Bose) AITC Satgachhia WON
Dilip Pal CPI(ML)(L) Satgachhia LOST
Asit Baran Kumar IND Satgachhia LOST
Gofran Molla IND Satgachhia LOST
Subrata Samanta BJP Satgachhia LOST
Tirthankar Ghosh IND Satgachhia LOST
Gopinath Naskar PDS Bishnupur LOST
Sudhin Sinha CPM Bishnupur LOST
Prabhat Kiran Mandal IND Bishnupur LOST
Sekhar Naskar BJP Bishnupur LOST
Dilip Mondal AITC Bishnupur WON
Tarit Chakraborty CPI Sonarpur Dakshin LOST
Hasi Singha Roy BJP Sonarpur Dakshin LOST
Jiban Mukhopadhyay AITC Sonarpur Dakshin WON
Manoj Kumar Barman IND Sonarpur Dakshin LOST
Subrata Halder BSP Sonarpur Dakshin LOST
Jyoshikanta Joddar RJP Sonarpur Dakshin LOST
Prasanta Majumdar IND Sonarpur Dakshin LOST
Paul Sanpui PPI(S) Sonarpur Dakshin LOST
Md. Nannu Hossain IND Bhangar LOST
Badal Jamadar CPM Bhangar WON
Arabul Islam AITC Bhangar LOST
Madhusudan Sanpui BJP Bhangar LOST
Shatarup Ghosh CPM Kasba LOST
Susanta Kumar Biswas BSP Kasba LOST
Bikash Debnath BJP Kasba LOST
Javed Ahmed Khan AITC Kasba WON
Satyajeet Roy IND Kasba LOST
Arindam Bhowmick IND Kasba LOST
Jayanta Debnath IND Kasba LOST
Dhononjoy Mukherjee BJP Jadavpur LOST
Buddhadeb Bhattacharjee CPM Jadavpur LOST
Manish Gupta AITC Jadavpur WON
Rabindra Nath Choudhury BSP Jadavpur LOST
Malay Tewari CPI(ML)(L) Jadavpur LOST
Samir Putatunda PDS Jadavpur LOST
Swapan Kumar Mandal RJP Jadavpur LOST
Ashish Ghosh IND Jadavpur LOST
Tapan Kumar Das IND Jadavpur LOST
Debdatta Ghosh IND Jadavpur LOST
Prabuddha Bhattacharya IND Jadavpur LOST
Prasenjit Roy IND Jadavpur LOST
Siddhartha Bhattacharya IND Jadavpur LOST
Shyamal Naskar CPM Sonarpur Uttar LOST
Ranjan Kumar Haldar BSP Sonarpur Uttar LOST
Fakir Mahammed Laskar IND Sonarpur Uttar LOST
Debasish Purkait BJP Sonarpur Uttar LOST
Firdousi Begum AITC Sonarpur Uttar WON
Bhusan Mondal IND Sonarpur Uttar LOST
Shyamal Naskar IND Sonarpur Uttar LOST
Monaj Kumar Dutta IND Sonarpur Uttar LOST
Partha Pratim Biswas CPM Tollyganj LOST
Aroop Biswas AITC Tollyganj WON
Bibekananda Singha Ray BJP Tollyganj LOST
Indrasish Dutta LJP Tollyganj LOST
Koyel Basu Thakur IND Tollyganj LOST
Debashis Das IND Tollyganj LOST
A. Biswajit Naidu BJP Behala Purba LOST
Indrajit Kumar Halder BSP Behala Purba LOST
Kumkum Chakraborti CPM Behala Purba LOST
Sovan Chatterjee AITC Behala Purba WON
Dr. Arun Kr. Giri IND Behala Purba LOST
Bimal Mondal IND Behala Purba LOST
Sanjay Mallik IND Behala Purba LOST
Tarun Kanti Das IND Behala Purba LOST
Amalendu Roychowdhury BJP Behala Paschim LOST
Anupam Debsarkar CPM Behala Paschim LOST
Partha Chatterjee AITC Behala Paschim WON
Jayanta Datta IND Behala Paschim LOST
Kasturi Das AITC Maheshtala WON
Sisir Kumar Mukhopadhyay BJP Maheshtala LOST
Sk. Md. Israil CPM Maheshtala LOST
Debashish Bose PDS Maheshtala LOST
Sagirauddin Laskar MUL Maheshtala LOST
Monoranjon Naskar IND Maheshtala LOST
Ramani Naskar IND Maheshtala LOST
Hrishikesh Podder CPM Budge Budge LOST
Ariful Islam BJP Budge Budge LOST
Mukunda Patla BSP Budge Budge LOST
Sk. Basir Ali IUC Budge Budge LOST
Shyama Prosad Santra IND Budge Budge LOST
Ashok Kumar Deb AITC Budge Budge WON
Maloy Santra IND Budge Budge LOST
Md.Sajjad BJP Metiaburuz LOST
Mamtaj Begam AITC Metiaburuz WON
Md.Badruddoza Molla CPM Metiaburuz LOST
Abdul Khaleque Molla IND Metiaburuz LOST
Amitava Banerjee IND Kolkata Port LOST
Moinuddin Shams AIFB Kolkata Port LOST
Ram Pyare Ram IND Kolkata Port LOST
Krishnendu Banerjee IND Kolkata Port LOST
Firhad Hakim AITC Kolkata Port WON
Sanjay Lal Das IND Kolkata Port LOST
Raj Kumari Shaw BJP Kolkata Port LOST
Subrata Bakshi AITC Bhabanipur WON
Narayan Prasad Jain CPM Bhabanipur LOST
Debasis Ghosh IND Bhabanipur LOST
Md. Arman AIMF Bhabanipur LOST
Narayan Das IND Bhabanipur LOST
Abhijit Bhattacharyya IND Bhabanipur LOST
Ram Chandra Jaiswal BJP Bhabanipur LOST
Dulal Mistri BSP Bhabanipur LOST
Badri Mondal IND Bhabanipur LOST
Nishat Khan IND Bhabanipur LOST
Shantanu Basu CPM Rashbehari LOST
Jiban Kumar Sen BJP Rashbehari LOST
Sobhandeb Chattopadhyay AITC Rashbehari WON
Mita Biswas LJP Rashbehari LOST
Ashim Halder IND Rashbehari LOST
Deb Kumar Das IND Rashbehari LOST
Shatorupa BJP Ballygunge LOST
Fuad Halim CPM Ballygunge LOST
Subrata Mukherjee AITC Ballygunge WON
Amitava Dutta IND Ballygunge LOST
Tirath Kaul BSP Ballygunge LOST
Syed Md Wasim Raza AIMF Ballygunge LOST
Md. Ibrahim Khan JD(U) Ballygunge LOST
Moloy Prokash Mitra IND Ballygunge LOST
Shahnawaz Ahmed BJP Chowrangee LOST
Sikha Chowdhury (Mitra) AITC Chowrangee WON
Abdul Wahab AIMF Chowrangee LOST
Bimal Singh RJD Chowrangee LOST
Susheel Kumar Pandey JGP Chowrangee LOST
Bimal Saha IND Chowrangee LOST
Kakali Ojha IND Chowrangee LOST
Lakshmi Ojha IND Chowrangee LOST
Syed Md Seraj Nabi IND Chowrangee LOST
Debesh Das CPM Entally LOST
Kori Ram Janam BSP Entally LOST
Sudhir Kumar Pandey BJP Entally LOST
Swarna Kamal Saha AITC Entally WON
Hira Sumanta JD(U) Entally LOST
Mir Tipu Sultan Ali PDS Entally LOST
Ashok Saha IND Entally LOST
Mihir Kumar Dutta IND Entally LOST
Prabir Hazra IND Entally LOST
Prasenjit Sarkar IND Entally LOST
Anadi Kumar Sahu CPM Beleghata LOST
Arun Shaw BJP Beleghata LOST
Nirmal Samaddar BSP Beleghata LOST
Paresh Paul AITC Beleghata WON
Pradip Bose RJP Beleghata LOST
Dilip Tripathi IND Beleghata LOST
Sanjoy Ghosh IND Beleghata LOST
Surendar Tewari IND Beleghata LOST
Arvind Singh BSP Jorasanko LOST
Janki Singh CPM Jorasanko LOST
Mina Devi Purohit BJP Jorasanko LOST
Smita Bakshi AITC Jorasanko WON
Birendra Singh JGP Jorasanko LOST
Md.Sohrab JD(U) Jorasanko LOST
Sunil Roy SJP(R) Jorasanko LOST
Bipin Das IND Jorasanko LOST
Biswabasu Mukherji IND Jorasanko LOST
Kanailal Maity IND Jorasanko LOST
Manoj Kumar Jaiswal IND Jorasanko LOST
Munni Hela IND Jorasanko LOST
Subhash Singh IND Jorasanko LOST
Uttam Acharya IND Jorasanko LOST
Dr Shashi Panja AITC Shyampukur WON
Jiban Prakash Saha AIFB Shyampukur LOST
Sushil Kr. Roy IND Shyampukur LOST
Mithu Dey IND Shyampukur LOST
Sunil Kumar Sarkar IND Shyampukur LOST
Sanjoy Biswas IND Shyampukur LOST
Sumanta Saha IND Shyampukur LOST
Bikash Dey IND Shyampukur LOST
Ganesh Kumar Dhanania BJP Shyampukur LOST
Nandalal Singhania BJP Maniktola LOST
Omprakash Prasad BSP Maniktola LOST
Rupa Bagchi CPM Maniktola LOST
Sadhan Pande AITC Maniktola WON
Ajit Kumar Mishra IND Maniktola LOST
Keshaw Prasad Pasi IND Maniktola LOST
Sanjay Bagchi IND Maniktola LOST
Aditya Tandon BJP Kashipur-Belgachhia LOST
Kaninika Ghosh (Bose) CPM Kashipur-Belgachhia LOST
Mala Saha AITC Kashipur-Belgachhia WON
Rakesh Kumar Kori BSP Kashipur-Belgachhia LOST
Ashoke Kumar Naskar IND Kashipur-Belgachhia LOST
Sourav Mitra IND Kashipur-Belgachhia LOST
Kanika Ganguly CPM Bally LOST
Sultan Singh AITC Bally WON
Anjana Chowdhury IND Bally LOST
Subhasish Sarkar IND Bally LOST
Shibashis Sarkar IND Bally LOST
Suman Dolui IND Bally LOST
Bholanath Pramanik IND Bally LOST
Bharat Bhushan Ojha BJP Bally LOST
Umed Singh Chaudhuri IND Bally LOST
Tripti Ghosh IND Bally LOST
Saumadip Chatterjee JD(U) Bally LOST
Jayanta Sarkar IND Bally LOST
Keya Ganguly IND Bally LOST
Asok Ghosh AITC Howrah Uttar WON
Nimai Samanta CPM Howrah Uttar LOST
Umesh Rai BJP Howrah Uttar LOST
Murli Dhar Roy IND Howrah Uttar LOST
Binod Kumar Singh JD(U) Howrah Uttar LOST
Arbind Kumar Dubey IND Howrah Uttar LOST
Sudarshan Manna STPI Howrah Uttar LOST
Shyam Bihari Singh JD(S) Howrah Uttar LOST
Raktendu Naskar IND Howrah Uttar LOST
Siddhartha Sarkar BSP Howrah Uttar LOST
Hitendra Nath Mondal IND Howrah Uttar LOST
Arup Ray CPM Howrah Madhya LOST
Sujit Roy IND Howrah Madhya LOST
Arup Roy AITC Howrah Madhya WON
Mousumi Biswas BJP Howrah Madhya LOST
Shibchandra Ram BSP Howrah Madhya LOST
Vikramsingh Grewal JD(U) Howrah Madhya LOST
Sunil Dalui IND Howrah Madhya LOST
Pratap Banerjee IND Howrah Madhya LOST
Jagannath Bhattacharyya AIFB Shibpur LOST
Jatu Lahiri AITC Shibpur WON
Prabir Ray BJP Shibpur LOST
Anup Chowdhury IND Shibpur LOST
Bidyut Rakshit IND Shibpur LOST
Asgar Ali BSP Shibpur LOST
Krishna Kisor Ray CPM Howrah Dakshin LOST
Braja Mohan Majumder AITC Howrah Dakshin WON
Pramila Singh BJP Howrah Dakshin LOST
Subhrajit Bhaduri PDS Howrah Dakshin LOST
Asok Krishna Das IND Howrah Dakshin LOST
Samir Bachar IND Howrah Dakshin LOST
Biswanath Mete IND Howrah Dakshin LOST
Sekh Abdul Momin IND Howrah Dakshin LOST
Bedar Bakht JD(U) Howrah Dakshin LOST
Uttam Dey IND Howrah Dakshin LOST
Upendra Nath Dolui IUC Sankrail LOST
Dr. Anirban Hazra CPM Sankrail LOST
Sital Kumar Sardar AITC Sankrail WON
Srikanta Mondal IND Sankrail LOST
Sankar Das IND Sankrail LOST
Jnan Prakash Ray BJP Sankrail LOST
Balai Pandit IND Sankrail LOST
Bhishma Bag IND Sankrail LOST
Soma Sardar BSP Sankrail LOST
Mohit Lal Ghanti IND Panchla LOST
Doli Roy AIFB Panchla LOST
Gulsan Mullick AITC Panchla WON
Shyamal Kumar Adak BJP Panchla LOST
Mohiuddin Mollah PDCI Panchla LOST
Sakirul Islam Sekh BSP Panchla LOST
Shyamal Mondal IND Panchla LOST
Mohan Mondal CPM Uluberia Purba LOST
Sk Marful Islam IUC Uluberia Purba LOST
Haider Aziz Safwi AITC Uluberia Purba WON
Lakshmikanta Hazra IND Uluberia Purba LOST
Manujendralal Mukherjee IND Uluberia Purba LOST
Papiya Mandal BJP Uluberia Purba LOST
Sunil Singh BSP Uluberia Purba LOST
Sekh Sajahan IND Uluberia Purba LOST
Bikash Kumar Dutta JD(U) Uluberia Purba LOST
Musiyar Molla IND Uluberia Purba LOST
Bhim Ghuku CPM Uluberia Uttar LOST
Nirmal Maji AITC Uluberia Uttar WON
Mohit Kar IUC Uluberia Uttar LOST
Archana Ray BJP Uluberia Uttar LOST
Ajit Kumar Maji IND Uluberia Uttar LOST
Subal Ghuku IND Uluberia Uttar LOST
Shyamapada Dhara BSP Uluberia Uttar LOST
Sakila Begum IUC Uluberia Dakshin LOST
Sk. Kutubuddin Ahmed AIFB Uluberia Dakshin LOST
Sk. Aorangjeb IND Uluberia Dakshin LOST
Pulak Roy AITC Uluberia Dakshin WON
Shrinath Yadav BSP Uluberia Dakshin LOST
Khan Aah Soban PDCI Uluberia Dakshin LOST
Dipak Kumar Mondal IND Uluberia Dakshin LOST
Goutam Mukherjee BJP Uluberia Dakshin LOST
Minati Pramanik AIFB Shyampur LOST
Kalipada Mandal AITC Shyampur WON
Aynul Molla PDCI Shyampur LOST
Gour Mohan Das BJP Shyampur LOST
Anoyar Mallik IUC Bagnan LOST
Akkel Ali Khan CPM Bagnan LOST
Arunava Sen (Raja) AITC Bagnan WON
Fatema Begam IND Bagnan LOST
Amal Ghosh JD(U) Bagnan LOST
Debabrata Bhakta CPI(ML)(L) Bagnan LOST
Sanjit Patra IND Bagnan LOST
Abesh Mitra IND Bagnan LOST
Tapan Kumar Mondal BJP Bagnan LOST
Rabindranath Mitra CPM Amta LOST
Asit Mitra INC Amta WON
Dilip Kumar Hait IND Amta LOST
Asit Sengupta IND Amta LOST
Sanat Hajra BJP Amta LOST
Ratan Chandra Malick IND Amta LOST
Chandralekha Bag CPM Udaynarayanpur LOST
Samir Kumar Panja AITC Udaynarayanpur WON
Gobinda Pandit IND Udaynarayanpur LOST
Narayan Chandra Bhunyia IND Udaynarayanpur LOST
Tapan Dhara BJP Udaynarayanpur LOST
Kazi Jafar Ahmed CPM Jagatballavpur LOST
Gobordhan Manna IUC Jagatballavpur LOST
Abul Kasem Molla AITC Jagatballavpur WON
A.S.Md. Monjurul Hoque Syed PDCI Jagatballavpur LOST
Baij Nath Sha BJP Jagatballavpur LOST
Shankari Makhal IND Jagatballavpur LOST
Abul Kasem Khandakar IND Jagatballavpur LOST
Nilratan Ram IND Jagatballavpur LOST
Rajib Banerjee AITC Domjur WON
Sabila Sardar IUC Domjur LOST
Mohanta Kumar Chatterjee CPM Domjur LOST
Subrata Das IND Domjur LOST
Parthasarathi Baksi BJP Domjur LOST
Jugal Hazra IND Domjur LOST
Nirmal Mondal IND Domjur LOST
Jayanta Mondal IND Domjur LOST
Anup Ghosal AITC Uttarpara WON
Pranab Chakraborty BJP Uttarpara LOST
Prof.Dr.Srutinath Praharaj CPM Uttarpara LOST
Dr.Rishikesh Singh JD(U) Uttarpara LOST
Partha Sarathi Rej CPI Sreerampur LOST
Vidya Sagar Pandey BJP Sreerampur LOST
Sabitri Das BSP Sreerampur LOST
Dr.Sudipto Roy AITC Sreerampur WON
Jibesh Chakraborty CPM Champdani LOST
Durga Verma BJP Champdani LOST
Muzaffar Khan AITC Champdani WON
Taharon Begum JD(U) Champdani LOST
Goutam Pyne IND Champdani LOST
Gour Chandra Dey IND Champdani LOST
Rabindranath Bhattacharya AITC Singur WON
Asit Das CPM Singur LOST
Souren Patra BJP Singur LOST
Ashok Kumar Shaw AITC Chandannagar WON
Satya Bhusan Pathak BJP Chandannagar LOST
Siba Prasad Bandyopadhyay CPM Chandannagar LOST
Subodh Ghoshal IND Chandannagar LOST
Sajal Samaddar IND Chunchura LOST
Asit Mazumder AITC Chunchura WON
Narendra Nath Dey AIFB Chunchura LOST
Champa Chakraborty BJP Chunchura LOST
Arindam Chakraborty IND Chunchura LOST
Suryya Kanta Ray BSP Chunchura LOST
Lakshmiram Soren JDP Chunchura LOST
Bangshi Rauth BJP Balagarh LOST
Gautam Mondal CPI(ML)(L) Balagarh LOST
Bhuban Pramanick CPM Balagarh LOST
Asim Kumar Majhi AITC Balagarh WON
Monoj Mistri IND Balagarh LOST
Sanjib Malik JDP Balagarh LOST
Subhashish Chattopadhyay CPI(ML)(L) Pandua LOST
Nargis Begum AITC Pandua LOST
Sk. Amjad Hossain CPM Pandua WON
Debaprasad Chakrabarty BJP Pandua LOST
Kalidasi Hembram JDP Pandua LOST
Lakshminarayan Bauldas BSP Pandua LOST
Dilip Kumar Talukdar Chowdhury JD(U) Pandua LOST
Tapan Dasgupta AITC Saptagram WON
Sadhan Mal CPI(ML)(L) Saptagram LOST
Ashutosh Mukhopadhyay CPM Saptagram LOST
Kartick Chandra Paul BJP Saptagram LOST
Meghnath Tudu JDP Saptagram LOST
Priyatosh Majumdar ABHM Saptagram LOST
Azim Ali Md Sk CPM Chanditala LOST
Sudipta Chattopadhyay BJP Chanditala LOST
Swati Khandoker AITC Chanditala WON
Swagata Ghosh (Bula) PDCI Chanditala LOST
Prosenjit Bag BJP Jangipara LOST
Sudarsan Raychaudhuri CPM Jangipara LOST
Snehasis Chakraborty AITC Jangipara WON
Pradip Ghosh(Bachhu) PDCI Jangipara LOST
Bharati Kisku JDP Jangipara LOST
Tarun Kumar Bank IND Jangipara LOST
Md Kutubuddin Purkaite IND Jangipara LOST
Becharam Manna AITC Haripal WON
Bharati Mukherjee CPM Haripal LOST
Md. Nizamuddin Sekh PDCI Haripal LOST
Partha Sarathi Banerjee BJP Haripal LOST
Lakshmi Kanta Hansda JDP Haripal LOST
Asima Patra AITC Dhanekhali WON
Kripasindhu Roy BJP Dhanekhali LOST
Tarun Bauldas CPI(ML)(L) Dhanekhali LOST
Shrabani Sarkar AIFB Dhanekhali LOST
Amit Mandal JDP Dhanekhali LOST
Pratim Chatterjee CPM Tarakeswar LOST
Rachhpal Singh AITC Tarakeswar WON
Palash Kinkar Hansda JDP Tarakeswar LOST
Ganesh Chakraborty BJP Tarakeswar LOST
Sukumar Dhara BJP Pursurah LOST
Sk Parvez Rahman AITC Pursurah WON
Saumendra Nath Bera CPM Pursurah LOST
Asit Kumar Malik CPM Arambag LOST
Sukumar Santra BJP Arambag LOST
Krishna Chandra Santra AITC Arambag WON
Sukumar Bag BJP Goghat LOST
Biswanath Karak AIFB Goghat WON
Debasish Medda INC Goghat LOST
Subhra Parui CPM Khanakul LOST
Arabinda Maity BJP Khanakul LOST
Iqbal Ahmed AITC Khanakul WON
Sauman Kumar Mahapatra AITC Tamluk WON
Ataul Rahaman Bhunya IUC Tamluk LOST
Jagannath Mitra CPI Tamluk LOST
Sk. Khairuddin Rahaman PDCI Tamluk LOST
Malay Kumar Singha BJP Tamluk LOST
Ram Chandra Maity IND Tamluk LOST
Biplab Roy Choudhury AITC Panskura Purba WON
Motahar Hossen Mallick IND Panskura Purba LOST
Kamarujjaman Khann PDCI Panskura Purba LOST
Amiya Kumar Sahoo CPM Panskura Purba LOST
Deb Kumar Maiti BJP Panskura Purba LOST
Sk. Mohim IND Panskura Purba LOST
Nisith Kumar Maiti IND Panskura Paschim LOST
Sk. Dr. Omar Ali AITC Panskura Paschim WON
Nirmal Kumar Bera CPI Panskura Paschim LOST
Narayan Kinkar Misra BJP Panskura Paschim LOST
Bhushan Chandra Dolai AITC Moyna WON
Sheikh Nurul Islam IND Moyna LOST
Sk Mujibur Rahaman CPM Moyna LOST
Asit Pattanayak BJP Moyna LOST
Sukumar De AITC Nandakumar WON
Brahmamay Nanda SP Nandakumar LOST
Nilanjan Adhikary BJP Nandakumar LOST
Abdur Razak Sk. PDCI Nandakumar LOST
Maphijul Islam Sekh IND Nandakumar LOST
Dr. Sudarsan Ghosh Dastidar AITC Mahishadal WON
Tamalika Ponda Seth CPM Mahishadal LOST
Prasenjit Samanta BJP Mahishadal LOST
Keramat Baks Mallik IND Mahishadal LOST
Sukumar Chaulya PDS Mahishadal LOST
Seuli Saha AITC Haldia WON
Nityananda Bera CPM Haldia LOST
Kalipada Das BJP Haldia LOST
Basanti Manna (Patra) INL Haldia LOST
Debaprasad Mandal IND Haldia LOST
Phiroja Bibi AITC Nandigram WON
Paramananda Bharari CPI Nandigram LOST
Bijan Kumar Das BJP Nandigram LOST
Siraj Khan IND Chandipur LOST
Bidyut Guchhait CPM Chandipur LOST
Chanchal Kumar Maiti BJP Chandipur LOST
Amiya Kanti Bhattacharjee AITC Chandipur WON
Jyotirmoy Kar AITC Patashpur WON
Makhan Lal Nayak CPI Patashpur LOST
Ashish Das BJP Patashpur LOST
Mohan Rana IND Patashpur LOST
Shyamapada Bera IND Patashpur LOST
Prafulla Kumar Kar IND Patashpur LOST
Gourhari Jana BJP Kanthi Uttar LOST
Chakradhar Maikap CPM Kanthi Uttar LOST
Banasri Maity AITC Kanthi Uttar WON
Bhaskar Mahakur JD(U) Kanthi Uttar LOST
Choudhuri Biswajit IND Kanthi Uttar LOST
Ardhendu Maity AITC Bhagabanpur WON
Ranajit Manna SP Bhagabanpur LOST
Sadananda De BJP Bhagabanpur LOST
Kalipada Mandal BJP Khejuri LOST
Ranajit Mondal AITC Khejuri WON
Asim Kumar Mandal SP Khejuri LOST
Sachchidananda Das IND Khejuri LOST
Adhikari Dibyendu AITC Kanthi Dakshin WON
Uttam Pradhan CPI Kanthi Dakshin LOST
Kamalesh Mishra BJP Kanthi Dakshin LOST
Biswanath Nayak IND Kanthi Dakshin LOST
Sek Mahammad Jilani IND Kanthi Dakshin LOST
Akhil Giri AITC Ramnagar WON
Satyaranjan Das BJP Ramnagar LOST
Swadesh Ranjan Nayak CPM Ramnagar LOST
Tapan Maity IND Ramnagar LOST
Samares Das AITC Egra WON
Hrishikesh Paria DSP(P) Egra LOST
Minati Sur BJP Egra LOST
Durga Pada Mishra IND Egra LOST
Shailendra Jana BJP Dantan LOST
Shaibal Giri AITC Dantan LOST
Arun Mahapatra CPI Dantan WON
Mukul Kumar Mishra IND Dantan LOST
Soumen Samanta PDS Dantan LOST
Bhutnath Soren CPM Nayagram LOST
Dulal Murmu AITC Nayagram WON
Chitta Ranjan Hembram BJP Nayagram LOST
Subodh Kumar Mandi IND Nayagram LOST
Madan Mohan Hansda JDP Nayagram LOST
Rabi Lal Maitra CPM Gopiballavpur LOST
Chudamani Mahato AITC Gopiballavpur WON
Sanjit Mahata BJP Gopiballavpur LOST
Upangshu Mahato IND Gopiballavpur LOST
Amar Basu CPM Jhargram LOST
Sukumar Hansda AITC Jhargram WON
Chhatradhar Mahata IND Jhargram LOST
Bijay Mahato BJP Jhargram LOST
Bholanath Mahata JP Jhargram LOST
Dilip Routh BJP Keshiary LOST
Shyam Charan Mandi AITC Keshiary LOST
Biram Mandi CPM Keshiary WON
Jaba Hansda IND Keshiary LOST
Gopal Murmu JMM Keshiary LOST
Suranjan Mahapatra SUCI(C) Kharagpur Sadar LOST
Premchandra Jha BJP Kharagpur Sadar LOST
Satya Deo Sharma IND Kharagpur Sadar LOST
Anil Kumar Das CPM Kharagpur Sadar LOST
Gyan Singh Sohanpal INC Kharagpur Sadar WON
Subodh Meshram BSP Kharagpur Sadar LOST
Sanjay Shankar JMM Kharagpur Sadar LOST
Nagrajan JD(U) Kharagpur Sadar LOST
Krishna Prasad Roy BJP Narayangarh LOST
Surja Kanta Atta AITC Narayangarh LOST
Dr. Surjya Kanta Mishra CPM Narayangarh WON
Manas Ranjan Bhunia INC Sabang WON
Sabya Sachi Sau BJP Sabang LOST
Narayan Chandra Adhikari SUCI(C) Sabang LOST
Ram Pada Sahoo CPM Sabang LOST
Narayan Chandra Samat BSP Sabang LOST
Ramkrishna Sarkar IND Sabang LOST
Sambhunath Hansda BJP Pingla LOST
Prabodh Chandra Sinha DSP(P) Pingla WON
Ajit Maity AITC Pingla LOST
Rabi Tudu JMM Pingla LOST
Prabir Kumar Sahu BJP Kharagpur LOST
Shuba Raj IND Kharagpur LOST
Nazmul Haque CPM Kharagpur WON
Bilkis Khanam AITC Kharagpur LOST
Sk. Samsul Haque PDCI Kharagpur LOST
Balaram Pal PDS Kharagpur LOST
Sunil Mahato JD(U) Kharagpur LOST
Dilip Kumar Roy BJP Debra LOST
Sk. Sorab Hossein CPM Debra LOST
Radhakanta Maiti AITC Debra WON
Tanbir Murshed Khan IPFB Debra LOST
Ajit Bhunia AITC Daspur WON
Sujit Pain BJP Daspur LOST
Sunil Adhikari CPM Daspur LOST
Shankar Dolai AITC Ghatal WON
Ashok Malik BJP Ghatal LOST
Chhabi Pakhira CPM Ghatal LOST
Mahitosh Bauri PDS Ghatal LOST
Sibaram Das AITC Chandrakona LOST
Bapi Dera BJP Chandrakona LOST
Chhaya Dolai CPM Chandrakona WON
Susanta Ghosh CPM Garbeta WON
Hema Choubey INC Garbeta LOST
Tarak Nath Gan BJP Garbeta LOST
Abhiram Mahata CPM Salboni LOST
Srikanta Mahata AITC Salboni WON
Dhiman Kumar Kolay BJP Salboni LOST
Darku Murmu JMM Salboni LOST
Tarun Manna IND Salboni LOST
Sunil Tudu JDP Salboni LOST
Rajani Kanta Doloi INC Keshpur LOST
Rameswar Doloi CPM Keshpur WON
Dipak Patra BJP Keshpur LOST
Sanjay Mishra IND Medinipur LOST
Santosh Rana CPI Medinipur LOST
Subhajit Roy BJP Medinipur LOST
Pradyot Saw IND Medinipur LOST
Mrigendra Nath Maiti AITC Medinipur WON
Sunil Kumar Hembram JMM Medinipur LOST
Dilip Kumar Das IND Medinipur LOST
Arun Kumar Adhikari LJP Medinipur LOST
Pratap Kumar Nayek JD(S) Medinipur LOST
Dibakar Hansda CPM Binpur WON
Chunibala Hansda JKP(N) Binpur LOST
Panchanan Hansda BJP Binpur LOST
Rampada Hansda AMB Binpur LOST
Arjun Hansda IND Binpur LOST
Sukumar Hembram IND Binpur LOST
Susanta Besra CPM Bandwan WON
Manika Murmu BJP Bandwan LOST
Sital Chandra Hembram INC Bandwan LOST
Chunaram Hembram JMM Bandwan LOST
Jalim Chandra Soren JVM(P) Bandwan LOST
Jagran Murmu IND Bandwan LOST
Biswanath Baskey JDP Bandwan LOST
Fatik Kumar Hembram AJSU Bandwan LOST
Manindra Gope CPM Balarampur LOST
Tahir Hussen Ansary IND Balarampur LOST
Shantiram Mahato AITC Balarampur WON
Batulal Mahato BJP Balarampur LOST
Pradipta Mahato JMM Balarampur LOST
Uttam Banerjee IND Balarampur LOST
Shambhu Nath Hembram JDP Balarampur LOST
Mrityunjoy Mahato IPFB Balarampur LOST
Nandalal Mahato JVM(P) Balarampur LOST
Sukanta Mahato AJSU Balarampur LOST
Shankar Kumar BJP Baghmundi LOST
Pashupati Mahato AMB Baghmundi LOST
Bisambhar Mura SUCI(C) Baghmundi LOST
Rakesh Mahato AJSU Baghmundi LOST
Nepal Mahato INC Baghmundi WON
Mangal Mahato AIFB Baghmundi LOST
Abhinash Rajwar JMM Baghmundi LOST
Nepal Majhi JDP Baghmundi LOST
Daroga Majhi JVM(P) Baghmundi LOST
Gagan Chandra Mahato AMB Joypur LOST
Padmalochan Kumar IND Joypur LOST
Kirtan Chandra Mahato AITC Joypur LOST
Sripati Mahato BJP Joypur LOST
Swapan Mahato AJSU Joypur LOST
Dhirendra Nath Mahato AIFB Joypur WON
Shaktipada Mahato IND Joypur LOST
Sanat Kumar Besra JDP Joypur LOST
Paban Mahato JVM Joypur LOST
Sandip Majhi JMM Joypur LOST
K. P. Singh Deo AITC Purulia WON
Panch Kari Mukherjee BJP Purulia LOST
Kaushik Mazumdar CPM Purulia LOST
Sanat Sao PDS Purulia LOST
Sohan Rajowar JMM Purulia LOST
Thuru Mahato BSP Purulia LOST
Dhiren Rajak IND Purulia LOST
Naren Sahis AJSU Purulia LOST
Balahari Murmu JMM Manbazar LOST
Himani Hansda CPM Manbazar LOST
Gouri Sardar BJP Manbazar LOST
Abhiram Besra JDP Manbazar LOST
Kartik Singh Sardar PDS Manbazar LOST
Satyakinkar Murmu JVM(P) Manbazar LOST
Sandhyarani Tudu AITC Manbazar WON
Lakshi Kanta Soren IND Manbazar LOST
Chitta Ranjan Mahato BSP Kashipur LOST
Prasanta Singha Deo BJP Kashipur LOST
Subhas Chandra Mahata CPM Kashipur LOST
Swapan Kumar Belthariya AITC Kashipur WON
Manilal Hembram JDP Kashipur LOST
Ramprasad Majhi JVM Kashipur LOST
Satrughna Murmu JMM Kashipur LOST
Sanjit Chakraborty PDS Kashipur LOST
Subhas Chandra Mahato AJSU Kashipur LOST
Dilip Mahato IND Kashipur LOST
Umapada Bauri INC Para WON
Dipak Bauri CPM Para LOST
Bouri Swapan BJP Para LOST
Sandip Rajwar BSP Para LOST
Charan Bauri JMM Para LOST
Shibani Bouri SUCI(C) Para LOST
Satyanarayan Rajwar JVM Para LOST
Dipali Bauri CPM Raghunathpur LOST
Purna Chandra Bauri AITC Raghunathpur WON
Mahadeb Bauri BSP Raghunathpur LOST
Subhas Chandra Mondal BJP Raghunathpur LOST
Barun Bauri JMM Raghunathpur LOST
Mangal Chandra Mondal BJP Saltora LOST
Sri Sasthi Charan Bauri CPM Saltora LOST
Sri Swapan Bauri AITC Saltora WON
Subhasis Batabyal AITC Chhatna WON
Avijit Hansda CPI(ML)(L) Chhatna LOST
Anath Bandhu Mondal RSP Chhatna LOST
Soumendra Mukherjee JVM Chhatna LOST
Rabindranath Mandal BJP Chhatna LOST
Kanai Banerjee JMM Chhatna LOST
Jagadananda Roy BSP Chhatna LOST
Bharati Mudi IND Chhatna LOST
Madan Layek IND Chhatna LOST
Dhaneswar Hansda JDP Chhatna LOST
Deblina Hembram CPM Ranibandh WON
Falguni Hembram AITC Ranibandh LOST
Lakshmikanta Sardar BJP Ranibandh LOST
Aditya Kisku JAP Ranibandh LOST
Krishnapada Mandi JVM Ranibandh LOST
Sudhir Kumar Murmu CPI(ML)(L) Ranibandh LOST
Biswanath Tudu IND Ranibandh LOST
Upen Kisku CPM Raipur WON
Pelaram Murmu BJP Raipur LOST
Pramila Murmu AITC Raipur LOST
Kshetra Mohan Hansda JMM Raipur LOST
Paritosh Saren JVM Raipur LOST
Jnanada Mandi IND Raipur LOST
Dhirendra Nath Mandi IND Raipur LOST
Sukchand Saren IND Raipur LOST
Arun Kumar Pathak INC Taldangra LOST
Manoranjan Patra CPM Taldangra WON
Milan Singhamahapatra BJP Taldangra LOST
Uzzwal Singha JAP Taldangra LOST
Kabita Singha Babu SUCI(C) Taldangra LOST
Kalipada Hembram JVM Taldangra LOST
Dulal Saren JDP Taldangra LOST
Anil Ghosh BJP Bankura LOST
Pratip Mukherjee CPM Bankura LOST
Kashinath Mishra AITC Bankura WON
Swapan Kumar Mondal IND Bankura LOST
Anil Pal BSP Bankura LOST
Jabbar Sekh JVM Bankura LOST
Bhakta Ranjan Nayak IND Bankura LOST
Bijoy Chandra Mondal IND Bankura LOST
Susmita Biswas CPM Barjora LOST
Prasanta Hembram IND Barjora LOST
Asutosh Mukherjee AITC Barjora WON
Sanjoy Pal BJP Barjora LOST
Thakurdas Hembram IND Barjora LOST
Bhabesh Tudu BSP Barjora LOST
Arup Kumar Khan AITC Onda WON
Baidyanath China CPI(ML)(L) Onda LOST
Tara Pada Chakrabarty AIFB Onda LOST
Amar Nath Sakha BJP Onda LOST
Amitava De BSP Onda LOST
Dilip Murmu JDP Onda LOST
Abdul Hai Mallick JMM Onda LOST
Abdul Samid Mandal JVM Onda LOST
Shyama Prasad Mukherjee AITC Bishnupur WON
Swapan Ghosh CPM Bishnupur LOST
Pankaj Dhar BJP Bishnupur LOST
Purna Chandra Murmu JDP Bishnupur LOST
Soumitra Khan INC Katulpur WON
Purnima Bagdi CPM Katulpur LOST
Tarun Kotal BJP Katulpur LOST
Mohan Santra SUCI(C) Katulpur LOST
Gurupada Mete AITC Indus WON
Santanu Kumar Bora CPM Indus LOST
Srikanta Bagdi BJP Indus LOST
Dipali Saha AITC Sonamukhi WON
Monoranjan Chongre CPM Sonamukhi LOST
Madhab Bagdi BJP Sonamukhi LOST
Krishna Das Singha BJP Khandaghosh LOST
Nabin Chandra Bag CPM Khandaghosh WON
Alok Kumar Majhi AITC Khandaghosh LOST
Nirupam Sen CPM Bardhaman Dakshin LOST
Rabiranjan Chattopadhyay AITC Bardhaman Dakshin WON
Sandip Nandi BJP Bardhaman Dakshin LOST
Md. Harun BSP Bardhaman Dakshin LOST
Basudeb Khan CPM Raina WON
Nepal Ghorui AITC Raina LOST
Pandit Krishnachandra BJP Raina LOST
Asit Rana PDCI Raina LOST
Adhir Roy JDP Raina LOST
Protul Biswas BSP Raina LOST
Samar Hazra CPM Jamalpur LOST
Suranjan Halder BSP Jamalpur LOST
Ujjal Pramanick AITC Jamalpur WON
Subrata Malik BJP Jamalpur LOST
Pratap Malik JDP Jamalpur LOST
Rabindranath Bag PDCI Jamalpur LOST
Abdul Kased Shaikh PDCI Monteswar LOST
Abu Ayes Mondal AITC Monteswar LOST
Chowdhury Md Hedayatullah CPM Monteswar WON
Annada Prasad Bhattacharyya CPI(ML)(L) Monteswar LOST
Sakshi Gopal Ghosh BJP Monteswar LOST
Sukumar Das BSP Monteswar LOST
Sunil Soren JDP Monteswar LOST
Sukul Chandra Sikdar CPM Kalna LOST
Pijush Kumar Sahana CPI(ML)(L) Kalna LOST
Dilip Mondal BJP Kalna LOST
Biswajit Kundu AITC Kalna WON
Radhesyam Mondal BSP Kalna LOST
Shibu Halder PDS Kalna LOST
Tapan Das IND Kalna LOST
Debashis Ghosh CPM Memari LOST
Mukul Biswas BSP Memari LOST
Abul Hasem Mondal AITC Memari WON
Biswajit Poddar BJP Memari LOST
Radharani Murmu PDCI Memari LOST
Sri Ananda Mohan Biswas JMM Memari LOST
Sukumar Saren JDP Memari LOST
Aparna Saha CPM Bardhaman Uttar WON
Tarun Kanti Majhi CPI(ML)(L) Bardhaman Uttar LOST
Nisith Kumar Malik AITC Bardhaman Uttar LOST
Joygopal Das BSP Bardhaman Uttar LOST
Sunil Sen BJP Bardhaman Uttar LOST
Dipu Chowdhury JD(U) Bardhaman Uttar LOST
Srijit Konar CPM Bhatar LOST
Dhatri Pada Konyar BJP Bhatar LOST
Sekh Toyeb BSP Bhatar LOST
Banamali Hazra AITC Bhatar WON
Iyar Mohammad Sekh PDCI Bhatar LOST
Badrodojja Molla PDS Purbasthali Dakshin LOST
Aleya Begam Sekh CPM Purbasthali Dakshin LOST
Irai Sk CPI(ML)(L) Purbasthali Dakshin LOST
Mahadeb Basak BJP Purbasthali Dakshin LOST
Swapan Debnath AITC Purbasthali Dakshin WON
Kanai Lal Pandey BSP Purbasthali Dakshin LOST
Ram Hansda IND Purbasthali Dakshin LOST
Pradip Kumar Saha CPM Purbasthali Uttar LOST
Ashoke Chowdhury CPI(ML)(L) Purbasthali Uttar LOST
Amanullah Sekh PDS Purbasthali Uttar LOST
Swapan Bhattacharya BJP Purbasthali Uttar LOST
Sanjib Hazra BSP Purbasthali Uttar LOST
Tapan Chatterjee AITC Purbasthali Uttar WON
Anil Dutta BJP Katwa LOST
Sudipta Bagchi CPM Katwa LOST
Rabindranath Chatterjee INC Katwa WON
Mohammad Nasiruddin PDCI Katwa LOST
Apurba Chakraborty SUCI(C) Katwa LOST
Kishore Kumar Ghosh IND Katwa LOST
Chandra Chur Sarkar IND Katwa LOST
Ranu Goldar BSP Katwa LOST
Debabrata Basu BJP Ketugram LOST
Syed Abul Kadar CPM Ketugram LOST
Sekh Sahonawez AITC Ketugram WON
Sahajahan Choudhury CPM Mangalkot WON
Aloke Taranga Goswami BJP Mangalkot LOST
Apurba Chaudhuri AITC Mangalkot LOST
Sukumar Malik BSP Mangalkot LOST
Anil Kumar Mardi JDP Mangalkot LOST
Sri Basudev Mete CPM Ausgram WON
Shanti Karmakar BJP Ausgram LOST
Chanchal Kumar Mondal INC Ausgram LOST
Manasa Mate SUCI(C) Ausgram LOST
Bireswar Maji JDP Ausgram LOST
Nihar Kumar Hazra IND Ausgram LOST
Joydeb Saha AITC Galsi LOST
Tapan Bagdi BJP Galsi LOST
Sunil Kr. Mondal AIFB Galsi WON
Ashish Garai BJP Pandabeswar LOST
Gouranga Chatterjee CPM Pandabeswar WON
Md. Zahir Alam Ansari AITC Pandabeswar LOST
Nayan Gope IND Pandabeswar LOST
Ramprasad Mukherjee IND Pandabeswar LOST
Alpana Chowdhury CPM Durgapur Purba LOST
Dr. Nikhil Kr. Banerjee AITC Durgapur Purba WON
Lakshman Ghorui BJP Durgapur Purba LOST
Apurba Mukherjee AITC Durgapur Paschim WON
Kalyan Dubey BJP Durgapur Paschim LOST
Biprendu Kumar Chakraborty CPM Durgapur Paschim LOST
Sandip Sarkar BSP Durgapur Paschim LOST
Sunil Yadab JD(U) Durgapur Paschim LOST
Md. Sohrab Ali AITC Raniganj WON
Runu Dutta CPM Raniganj LOST
Shobhapati Singh BJP Raniganj LOST
Rajkumar Paswan JD(U) Raniganj LOST
Jahanara Khan CPM Jamuria WON
Prabhat Kumar Chatterjee AITC Jamuria LOST
Pramod Pathak BJP Jamuria LOST
Ashok Kumar Mukherjee CPM Asansol Dakshin LOST
Tapas Banerjee AITC Asansol Dakshin WON
Pawan Kumar Singh BJP Asansol Dakshin LOST
Nirajlal Yadav JD(U) Asansol Dakshin LOST
Moloy Ghatak AITC Asansol Uttar WON
Madan Mohan Choubey BJP Asansol Uttar LOST
Ranu Roychowdhuri CPM Asansol Uttar LOST
Bijay Prasad Singh JD(U) Asansol Uttar LOST
Acharya Maniklal AIFB Kulti LOST
Ujjal Chatterjee AITC Kulti WON
Vivekananda Bhattacharya BJP Kulti LOST
Singrai Marandi JMM Kulti LOST
Subhash Singh JD(U) Kulti LOST
Abhas Raychaudhuri CPM Barabani LOST
Bidhan Upadhyay AITC Barabani WON
Biswanath Roy BJP Barabani LOST
Abhishek Kumar Singh JD(U) Barabani LOST
Amal Mondal JMM Barabani LOST
Dinesh Karmakar IND Barabani LOST
Bijoy Bagdi AIFB Dubrajpur WON
Paltu Pada Dhibar BJP Dubrajpur LOST
Santoshi Saha AITC Dubrajpur LOST
Swapan Kanti Ghosh AITC Suri WON
Abdul Gaffar CPM Suri LOST
Partha Pratim De BJP Suri LOST
Sk. Maniruddin IND Suri LOST
Ujjwal Kumar Sow Mondal IND Suri LOST
Rabilal Hembram IND Suri LOST
Tapan Hore RSP Bolpur LOST
Chandra Nath Sinha AITC Bolpur WON
Dilip Ghosh BJP Bolpur LOST
Lakshmiram Kisku JDP Bolpur LOST
Marjina Khatun PDCI Bolpur LOST
Samiran Das BSP Bolpur LOST
Subrata Bhakat JD(U) Bolpur LOST
Gadadhar Hazra AITC Nanoor WON
Rajkumar Fulmali BJP Nanoor LOST
Shyamali Prodhan CPM Nanoor LOST
Kashinath Mishra BJP Labhpur LOST
Nabanita Mukherjee CPM Labhpur LOST
Monirul Islam AITC Labhpur WON
Shibnath Saha BJP Sainthia LOST
Dhiren Bagdi CPM Sainthia WON
Parikshit Bala AITC Sainthia LOST
Madan Chandra Dhuli IND Sainthia LOST
Dudh Kumar Mondal BJP Mayureswar LOST
Asok Kumar Ray CPM Mayureswar WON
Jatil Mondal AITC Mayureswar LOST
Rebati Charan Bhattacharya AIFB Rampurhat LOST
Subhasis Choudhury BJP Rampurhat LOST
Asish Banerjee AITC Rampurhat WON
Pradyot Mukherjee CPI(ML)(L) Rampurhat LOST
Mahesh Kisku IND Rampurhat LOST
Azizul Hoque IND Hansan LOST
Asit Kumar Mal INC Hansan WON
Jiyar Ali JP Hansan LOST
Kamal Hasan RCPI(R) Hansan LOST
Ruparani Mondal BJP Hansan LOST
Amal Kumar Mondal SUCI(C) Hansan LOST
Md. Rafiuddin IND Hansan LOST
Radheshyam Singh BSP Hansan LOST
Anil Singha BJP Nalhati LOST
Dipak Chatterjee AIFB Nalhati LOST
Rudradeb Ghosh IND Nalhati LOST
Bikash Mondal BSP Nalhati LOST
Prabhat Mondal IND Nalhati LOST
Abhijit Mukherjee INC Nalhati WON
Rafiqul Hasan SUCI(C) Nalhati LOST
Md. Ajrail IND Nalhati LOST
Nure Alam Chowdhury AITC Murarai WON
Kamre Elahi Md CPM Murarai LOST
Mir Mukid JP Murarai LOST
Shiblal Sardar BSP Murarai LOST
Md Ajrail IND Murarai LOST
Sudhiranjan Das Goswami BJP Murarai LOST